Jauno VJĢS sezonu atklāj 109 dalībnieki!

Post date: Oct 09, 2016 11:22:50 AM

Drūmā 8.oktobra rītā valmierieši steidzīgi devās uz Simjūda gadatirgu, kurā samirkuši pārdevēji centās tiem veltīt smaidu. Toties Vidzemes jaunie ģeogrāfi no 21 skolas sapulcējās Vidzemes Augstskolā, lai uzkarsētu konferenču zāles gaisu, kas viņiem arī veiksmīgi izdevās!

Pērnā sezona noslēdzās ar neticami blīvu absolūtā kopvērtējuma tabulu, veseliem 5 ģeogrāfiem reāli kandidējot uz sezonas čempiona godu. No 6 pērnās sezonas nodarbību uzvarētājiem šosezon ierindā ir veseli 4, kas nozīmē, ka arī šī sezona būs ne mazāk spraiga!

Latvijas ģeogrāfijas nodarbībā žūrijisti bija sagatavojuši uzdevumus par mūsu zemes enerģētiku, problēmām un neražām, minoritātēm un Rīgas apkaimēm, kā arī žūrijas radošo garu apstiprināja spēja teju katrā valsts miestā saskatīt galvaspilsētas iezīmes. Galu galā, par laimīgu lai sevi sauc, kas brauc no Bauskas nepiekauts!

6./7.klašu grupā veseli 30 dalībnieki, aizvadot ļoti sīvu spēkošanos. Lieliski sezonu sākuši Smiltenes vidusskolēni, labāko pieciniekā iekļūstot uzreiz 4 šīs skolas pārstāvjiem. Elīza Bediķe ierindojās 3.vietā, bet pirmo vietu ar Kusas pamatskolas skolnieku Mārtiņu Dvēselīti dalīja Kārlis Sīmanis.

8./9.klašu grupā 42 dalībnieki bija gatavi sacensties par labākā godu. Uzvarētāja noskaidrošanā gan brīnumi nenotika, Kārlim Bošam (GNVĢ) izcīnot pārliecinošu uzvaru, bet blīvi aiz viņa muguras sarindojās 2.vietas ieguvējs Agris Ratniks (CVĢ), trešās - Roberts Birnis (VVĢ) un vēl vairāki pamatskolēni.

10.klašu grupā savu otro panākumu VJĢS guva Elīza Marta Stangaine (CVĢ), kura pērn uzvarēja arī pamatskolēnu brīvdabas nodarbībā. Otrais šoreiz Toms Zvirgzdiņš (MVĢ), bet trešo vietu dalīja Kristiāns Potašovs (CVĢ) un Arta Renāte Rulle (VVĢ).

11.klašu grupā startē vairāki starptautisko olimpiāžu dalībnieki, tādēļ cīņa par uzvaru allaž ir nežēlīga. Dubultuzvaru Valmieras Valsts ģimnāzijai atnesa Pēteris Štāls un Emīls Ralfs Zagorskis, bet ar trešo vietu pirmajā nodarbībā samierināties nācās Krišjānim Kucinam (MVĢ).

Nedaudz negaidīti, tikai 2 dalībnieki bija ierindā 12.klašu grupā, Laurai Drunkai (MVĢ) pieveicot Elvi Pumpuru (CVĢ).

Absolūtajā vērtējumā par mata tiesu labākais izrādījās Pēteris Štāls, izcīnot savu trešo kārtas absolūto uzvaru.

Skolu kopvērtējumā pirmā nodarbība devusi cerību, ka ierastajiem smagsvariem Valmieras un Madonas Valsts ģimnāzijām šosezon iekost gatavas vēl vairākas. Lieliski sezonu sākušas arī Cēsu Valsts ģimnāzija un pēc 2 skolu apvienošanas muskuļus audzējusi jaunizveidotā Smiltenes vidusskola.

Nākamā nodarbība 5.novembrī, kad dalībnieki tiksies ar vienu no ģeogrāfijas stūrakmeņiem - fizisko ģeogrāfiju. Uz tikšanos!