Emīls Ralfs Zagorskis veiksmīgākais Latīņamerikas apceļotājs!

Post date: Nov 14, 2017 1:11:47 PM

11.novembrī, Lāčplēša dienā, cīnīties viens ar otru Vidzemes Augstskolas telpās sabrauca 88 Lāčplēši un Lāčplēses. Tēma gana atbilstoša – Kurzemes bijusī kolonija Tobago un tai pieguļošā zeme Latīņamerika. Žūrijas jautājumi aptvēra sen neredzētus tēmu plašumus, sākot no ierastajiem jautājumiem par dabu, dzīvniekiem un simboliem, beidzot ar narkotiku tirdzniecību un latviešu ceļotājiem un dēkaiņiem. Jaunāko klašu grupā konkurentu neatradās Artūram Supem (Cēsu 1.psk.), kurš izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Roberts Bleikšs (Smiltenes vsk.) un Herberts Vilhelms Fimbauers (Valmieras 5.vsk.) draudzīgi sadalīja otrās vietas diplomus. Kopvērtējumā šis trio nu satilpuši 2 punktu robežās, minimāli priekšā esot Robertam.

Arī 8./9.klašu grupā labākais Latīņamerikas ārēs izrādījās cēsinieks – Cēsu 2.psk. skolnieks Daniels Dadzītis. Otrais labākais rezultāts Mārtiņam Mārcim Pužinskim (Valmieras Valsts ģimn.), bet labāko trijnieku noslēdza Mārtiņš Dvēselītis (Kusas psk.). Žūrija ar aizdomām uztvēra Kārļa Sīmaņa plašās zināšanas narkotiku un noziedzības jautājumos. Kopvērtējumā vadībā izvirzījies Madonas puses Mārtiņš, bet turpat uz papēžiem min vārdabrālis no Valmieras.

10.klašu grupā beidzot pārliecinošs panākums pērnās sezonas absolūtajam uzvarētājam Kārlim Bošam (Gulbenes novada Valsts ģimn.). Abas pārējās balvas nonāca Cēsu Valsts ģimnāzistu rīcībā, otro un trešo vietu izcīnot attiecīgi Agrim Ratnikam un Patrīcijai Loginai. Kārlim un Agrim kopvērtējumā jau izdevies iekrāt pieklājīgu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem.

11.klašu grupā negaidīti pārliecinošas zināšanas rietumu puslodes zemēs uzrādīja Emīls Lapiņš (Smiltenes vsk.). Trīs cēsinieču savstarpējā sacensībā otro vietu ieguva Diāna Paula Upmale, bet trešo Sofija Novicka, apsteidzot Elīzu Martu Stangaini (visas Cēsu Valsts ģimn.). Emīls izvirzījies vadībā arī sezonas kopējā ieskaitē, kamēr neveiksmīga šī tēma izrādījās pirmās nodarbības uzvarētājam Georgam Gibalam.

Izlaiduši pirmo sezonas nodarbību, kā sarunājuši, vecāko klašu grupā diplomus sadalīja Emīls Ralfs Zagorskis (Valmieras Valsts ģimn.), Krišjānis Kucins (Madonas Valsts ģimn.) un Pauls Puliņš (Priekuļu vsk.), attiecīgi uzrādot arī trīs absolūti labākos rezultātus nodarbībā. Fotofinišā Krišjāni neglāba pat līdz šim nepazīstamu Latvijas dēkaiņu veiksmīga atpazīšana. Pateicoties 4.vietai nodarbībā vadību kopvērtējumā saglabājis Pēteris Štāls, kurš iekrājis jau arī zināmu handikapu. Tomēr VJĢS sezona, kā zināms, ir gara.

Nodarbības absolūtā uzvarētāja laurus plūca Emīls Ralfs Zagorskis, kuram šāds panākums izpalika visas iepriekšējās sezonas laikā. Absolūtajā kopvērtējumā Pēteris Štāls izvirzījies vadībā, tomēr rezultātu tabula aiz viņa ir ļoti blīva.

Skolu kausā vēlreiz labāko rezultātu uzrādīja Valmieras Valsts ģimnāzijas komanda, kurai šoreiz vistuvāk izdevās piekļūt cēsiniekiem. Pastāv cerība, ka vairāk kā 10 gadus ilgušajā Madonas un Valmieras valsts ģimnāziju dominancē beidzot iejauksies arī Cēsu un Smiltenes ģeogrāfu komandas.

Nākamā tikšanās reize būs nozīmīga – decembrī aizvadīsim 20.Vidzemes Atklāto olimpiādi. Dalīsim diplomus, medaļas un ceļazīmes uz valsts olimpiādi aprīlī. Asinām prātus un tiekamies!