Emīls Ralfs Zagorskis kļūst par Tālo Austrumu speciālistu!

Post date: Feb 22, 2015 10:32:13 PM

Par slavenākajiem reģiona pārstāvjiem taujāja 7.uzdevums, kurā arī nācās atpazīt slavenus reģiona zīmolus, kā Huawei, HTC un Kawasaki.

Sestais uzdevums iedziļinājās Tālo Austrumu dabas bagātībā, kuru papildināja astotais uzdevums par nacionālajiem augiem.

Kā neliela šoka terapija bija žūrijista Jāņa S. sagatavotā kārta ar nosaukumu Latvijas Tālie Austrumi. Dalībniekiem bija jāspēj orientēties jautājumos no Viļakas līdz pat Krāslavai!

Ceturtais uzdevums Tālos Austrumus apskatīja aktualitāšu rakursā. Pēdējo gadu un pat svaigākie pēdējo dienu notikumi, kā arī tuvojošās olimpiskās spēles dalībniekiem bija ne vien jāzin, bet arī jāatrod to lokācijas vieta kartē!

Trešais uzdevums patiesībā bija vien 5 jautājumus īss. Džekijs Čans ir pelnījis vairāk kā vienu jautājumu - tā nosprieda žūrija, tādēļ dalībnieki bija spiesti prātot, no kuras Ķīnas daļas viņš īsti nāk un cik bērnu slavenajam aktierim ir!

Otro uzdevumu bija iesūtījis Latgales JĢS dalībnieks Edmunds Gutāns, ar testa palīdzību pārbaudot vidzemnieku zināšanas. Jautājumi izrādījās gana piņķerīgi, tomēr visvieglāk tos atkost izdevās pamatskolēniem!

Februāra nodarbība norisinājās Vidzemes Augstskolas telpās. Tēma šoreiz bija jauna un gana tāla - Tālie Austrumi, jeb Austrumāzija. 64 vidzemnieki metās cīņā ar jautājumiem par un ap šo reģionu, lai noskaidrotu labāko!Pirmais uzdevums principā bija pārbaude redzes atmiņai un tam, cik katrs dalībnieks bija cītīgi pētījis skatāmās teritorijas kartes. Noskaidrojām, ka Krišjānis Kucins ir Tālo Austrumu fiziskās ģeogrāfijas eksperts!

Uzrādot labākos rezultātus 5 uzdevumos, pārliecinošu panākumu pamatskolas grupā izcīnīja Emīls Ralfs Zagorskis (Valmieras Valsts ģimnāzija), kuram šis panākums ļāvis nostiprināt vadību kopvērtējumā! Otrajā vietā šoreiz Krišjānis Kucins (Madonas Valsts ģimnāzija), bet trešais Emīla komandasbiedrs Pēteris Štāls. Abu šo skolu pamatskolēniem pirmās 7 vietas rezultātu tabulā!

10.klašu grupā otrais panākums šosezon Elvim Pumpura (Cēsu Valsts ģimnāzija), kuram, šķiet, pie sirds iet nodarbības ar pēc iespējas tālākām pētāmām zemēm! Otrā vietā šosezon nav jaunums Laurai Drunkai (Madonas Valsts ģimnāzija), bet trešā vieta Elvja komandasbiedrenei Nikolai Serģei. Kopvērtējums pēc 5 nodarbībām ir kļuvis pavisam blīvs, pāris punktu robežās ietilpstot visiem līderiem! Viņiem atlikušajās 3 nodarbībās būs ko iespringt!

Līdzīgi kā Elvis, arī Māris Bazulis (Madonas Valsts ģimnāzija) 11.klašu grupā abas šīs sezonas uzvaras izcīnījis tālo zemju nodarbībās! Otrais februāra nodarbībā palika Oskars Vanags (Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija), bet trešā vieta kopvērtējuma līderim Mārtiņam Ručevskim (Gulbenes novada Valsts ģimnāzija). Arī šajā klašu grupā sezonas intrigas vēl tikai priekšā!

12.klašu grupā šoreiz startēja vien 3 dalībnieki, kuri diplomus nodrošināja jau ierodoties vien! Trio cīņa iztika bez pārsteigumiem, kārtējo uzvaru izcīnot Miķelim Dāvidam Rikveilim (Madonas Valsts ģimnāzija). Otrajā vietā Krista Annija Samcova, bet trešais Tālo Austrumu zinībās Reinis Cimdiņš (abi no Valmieras Valsts ģimnāzijas). Visi trīs šīs pozīcijas ieņem arī sezonas kopvērtējumā!

Karšu cīņu tēma šoreiz pilnībā atbilda nodarbības tēmai - dalībnieki atbildes meklēja Tālo Austrumu kartē! Spraigā un fiziski aktīvā finālā Krišjānim Kucinam izdevās pieveikt Miķeli Dāvidu Rikveili!

Nodarbības absolūtajā vērtējumā šoreiz varens pārsteigums, par kuru parūpējās pamatskolnieks Emīls Ralfs Zagorskis - ar iegūtajiem 85 punktiem izrādījās pietiekami, lai pārspētu pārliecinošo sezonas līderi Miķeli Dāvidu Rikveili! Emīlam lielākais panākums viņa VJĢS karjerā, kuru noteikti novēlam atkārtot!

Nākošā tikšanās reize būs izbraukuma nodarbībā Smiltenē, kad skatīsim vienu no ģeogrāfijas fundamentiem - politisko ģeogrāfiju! Uz tikšanos!