Daniēls Dadzītis izcīna panākumu starp tropu lokiem!

Post date: Nov 18, 2019 3:28:24 AM

Novembra drūmo noskaņu VJĢS šogad izvēlējās kliedēt ar tropu tveici, vairāk kā simtam sabraukušo dalībnieku uzdodot jautājumus par un ap tropu klimata zonā esošo. Jāteic, ka šoreiz žūrija uzsvaru lika uz dzīvās dabas daudzveidību šajā pasaules daļā, tādēļ rezultātu tabulās bija manāmi pārsteigumi! Acīmredzami Cēsu un Madonas atrašanās tuvāk tropu lokam deva spēcīgu iespaidu uz šo skolu skolēnu rezultātiem, jo uz ziemeļiem esošā Valmiera šoreiz labāko trijniekos tika pārstāvēta vien reizi.

Nils Sveķis (Cēsu Valsts ģimnāzija) izcīnīja savu pirmo panākumu 6./7.klašu grupā, kurā katras kārtas labāko rezultātu īpašnieki mainījās. Matīss Elksnītis (Madonas Valsts ģimnāzija) ierindojās otrajā, bet Filips Dadzītis (Cēsu Valsts ģimnāzija) trešajā vietā. Matīsam otrā vieta ļāvusi pārņemt šīs klašu grupas sezonas līdera godu!

8./9.klašu grupā tā arī nekļuva skaidrs, kurš tad ir labākais dotajā tēmā, jo gan Edvards Jermacāns (Madonas Valsts ģimnāzija), gan Artūrs Supe (Cēsu 1.pamatskola) uzrādīja identisku gala summu. Trešajā vietā Valters Jansons (Valmieras Valsts ģimnāzija). Sezonas kopvērtējumā Artūram ir izdevies attālināties no konkurentiem.

Žūrijas izvēlētā tēma bija tiešs trāpījums Daniēla Dadzīša (Cēsu Valsts ģimnāzija) zināšanu lauciņā, jo cēsinieks izcīnīja pirmo panākumu sezonā. Vidusskolas klašu grupā Ralfs Bormanis un Dāvis Palieks (abi Madonas Valsts ģimnāzija) bija otrās un trešās vietas diplomu ieguvēji. Sezonas griezumā vadībā joprojām Andrejs Ķīlis, kuram nu krietni pietuvojies Ralfs.

Lai gan katrā uzdevumā punktu summas ievērojami atšķīrās, nodarbības labāko četrinieks satilpa 3,5 punktos. Pirmo absolūto panākumu izcīnīt izdevās Daniēlam Dadzītim, Ralfs Bormanis šoreiz otrais, bet Edvards Jermacāns un Artūrs Supe sadalīja trešo vietu šajā vērtējumā.

Skolu kausā Cēsu Valsts ģimnāzijai izdevies pārņemt vadību, kļūstot par piekto skolu VJĢS 21 gadu ilgajā vēsturē, kas kaut uz brīdi atradusies skolu kausa vadībā. Valmieras un Madonas Valsts ģimnāzijas tālu neatpaliek, solot intrigu arī sezonas kopvērtējumā.