Cilvēkģeogrāfijā visu izšķir cilvēcisks puspunkts!

Post date: Dec 04, 2018 3:42:24 PM

Pēdējais 2018.gada mēnesis iesākās ar VJĢS cilvēkģeogrāfijas nodarbību. Lai gan cilvēkģeogrāfija ietver ļoti plašu tēmu spektru, VJĢS žūrija nekautrējās izvēlēties arī ļoti šauras un specifiskas tēmas, kā pasaules statujas un tautas, bet Latgales dižais līderis Edmunds nolēma pārbaudīt vidzemnieku matemātikas prasmes. Šoreiz 82 skolēni tikās Vidzemes Augstskolā, lai ar šīm žūrijas radītajām likstām cīnītos. 6./7.klašu grupā pagaidām nopietnu konkurentu nav atradis Artūrs Supe (Cēsu 1.pamatskola), kuram trešā uzvara trīs sezonas nodarbībās. Tieši tikpat stabili abus pārējos diplomus jaunāko klašu grupā sadala gulbenieši – šoreiz otrā vieta Linardam Gravam, bet iepriekš sekmīgi startējušo Samantu Savicku viņas prombūtnē nomainīja skolasbiedrene Marta Birzniece (visi Gulbenes novada valsts ģimnāzija).

Trešais panākums trīs sezonas nodarbībās 8./9.klašu grupā arī Mārtiņam Dvēselītim (Kusas pamatskola), tomēr arī šoreiz konkurenti nebija tālu jāmeklē. Trešo reizi turpat aiz Mārtiņa 2.vietā ierindojās Jānis Saverass, bet labāko trijnieku noslēdza Mārtiņš Mārcis Pružinskis (abi Valmieras Valsts ģimnāzija)

Līdzīgi kā abās pamatskolas klašu grupās, arī vidusskolas skolēnu vērtējumā Kārlis Bošs (Gulbenes novada Valsts ģimnāzija) šosezon nav bijis uzveicams, tomēr ar katru nodarbību konkurentu elpa pakausī jūtama arvien vairāk. Šoreiz Kārlis panākumu nodrošināja nodarbības pēdējā uzdevumā, kas gan, jāteic, bija vistālāk no cilvēkģeogrāfijas tēmā iedomājamiem. Nieka puspunktu aiz Kārļa finišēja Dāvis Palieks (Madonas Valsts ģimnāzija), bet šosezon VJĢS klasisko neizšķirtu vidusskolēnu grupā izspēlēja uzreiz trīs dalībnieki – Andrejs Ķīlis (Cēsu Valsts ģimnāzija), Kristaps Kažuro (Smiltenes vidusskola) un Dāvis Purviņš (Madonas Valsts ģimnāzija) saņēma pa trešās vietas diplomiem!

Par nodarbības absolūto uzvarētāju jau atkal kļuva Kārlis Bošs, par to pašu nieka tiesa apsteidzot Dāvi Palieku. Šoreiz jāatzīst, ka vidusskolas grupa paņēmusi uz pieredzīti, jo absolūtā vērtējuma labākie 7 rezultāti meklējami tieši šajā kompānijā.

Sezonas individuālajā kopvērtējumā katras klašu grupas vadībā, protams, atrodas Artūrs, Mārtiņš un Kārlis, bet sezonas absolūtajā vērtējumā Kārlim no abiem šiem jaunskungiem izdevies ievērojami attālināties. Skolu kausā Gulbene turpina lēnām krāt pārsvaru pār sekotājiem Valmieras un Madonas Valsts ģimnāzijām.

VJĢS novēl visiem priecīgus un gaišus svētkus, aicina veikt pareizās jaungada apņemšanās un gaida visus interesentus uz ceturto mācību gada nodarbību 26.janvārī, kad dalīsim medaļas un noskaidrosim Vidzemes čempionus. Uz tikšanos!