Bermudu divstūris atkārto panākumu!

Post date: Jan 19, 2013 5:28:52 PM

22 komandas ieradās uz Vidzemes Komandu mačiem ģeogrāfijā dzestrajā 19.janvāra rītā. Ierindā bija arī pērnās sezonas čempioni - VVĢ komanda Bermudu divstūris, kuras sastāvs šogad minimāli mainījies. Bermudieši vēlējās pierādīt, ka ir iespējams uzvarēt Komandu mačos 2 gadus pēc kārtas!

Pirmo reizi VJĢS pielāgoja koeficientus, vērtējot komandu sniegumu uzdevumos. 7 uzdevumos maksimālais punktu skaits bija 20, savukārt, ranžēšanā - 10 punkti. Lai gan rezultāti bija blīvi, nepiepildījās bažas, ka godalgotās vietas izšķirs cipari aiz komata.

Komandu mačus visveiksmīgāk iesāka SĢ komanda Eastern Europe Style, kas bija zinošākie zīmolu un logo jautājumos. Fiziskās ģeogrāfijas pārbaude šoreiz bija pasaules upju baseinu atpazīšana, kas lieliski padevās V5V Simtlatniekiem. Tradicionāli VJĢS žūrija sagatavo kādu burtu spēli - šoreiz jāizvēlas 6 burti 6 kategorijām. Ar šo uzdevumu veiksmīgāk tika MVĢ komanda Skaidu līme. 4.uzdevums un atkal citi līderi - problēmās, kuras pirmo reizi katrs izvēlējās pēc sava prāta, VPĢ Sotax un VVĢ Bermudu divstūrim labākais punktu skaits.

Ranžēšanā Skaidu līme perfekti! Simtlatnieki labākie gan meklējot atbilstošo valsti speķim un šņabim, gan mēģinot noteikt, kas ir Lollande un Sava. Tomēr uzvarētāju noskaidrojam pēdējā uzdevumā - testā, kura tēmas šogad par Latvijas popmūziku, mūsdienu dižciltīgajiem, Livoniju un Japānas dabu. Labākais rezultāts testā padodas Bermudu divstūrim un SITROS (GNVĢ).

Pateicoties stabilitātei visu sacensību laiku un lieliski paceltām testa atbilžu lapiņām, par Komandu maču uzvarētājiem kļūst VVĢ komanda Bermudu divstūris (Edgars Krastiņš, Reinis Graviņš, Kristers Zīvers, Pēteris Štāls). Otrā vieta šogad MVĢ komandai Skaidu līme (Miķelis Dāvids Rikveilis, Haralds Iesalnieks, Artūrs Keiselis, Oskars Niks Mālnieks), bet trešie - Simtlatnieki no V5V (Silvestrs Tīrons, Krišs Lužinskis, Uldis Bērziņš). Pērnā gada otrās vietas ieguvēji no SĢ šoreiz uzreiz aiz labāko trijnieka.

Uzvarētāji un otrās vietas ieguvēji dosies ekskursijās uz ziemeļu kaimiņzemi, bermudniekiem arī biļetes un fanu atribūtika BK Valmieras mājas spēlēm. Balvas papildināja arī izdevniecība Santa, Swedbank un LVM.

Šoreiz pārtraukums līdz nākošajai nodarbībai vien 2 nedēļas. Tēma - jaunums ģeogrāfu skolās! Tiekamies ;)