Baltijas ģeogrāfijas olimpiādē Valmierā triumfē igauņi!

Post date: Jul 01, 2014 8:20:37 AM

Trešais uzdevums norisinājās Zvārtes ieža pakājē. Apsekojuši šo unikālo ģeoloģisko objektu, ģeogrāfi risināja tā saglabāšanas un uzturēšanas problēmas, kā arī analizēja ieža vēsturi un ģeoloģisko uzbūvi.

Otrajā uzdevumā bija jārisina problēmas. Strīdi par gāzes iegulām starp Japānu un Ķīnu un pasaules gala iespējamie scenāriji - ar tiem Baltijas labākie spēj tikt galā!

Valmiera par Baltijas ģeogrāfiju galvaspilsētu kļuva jūnija beigās, kad 21 jaunais ģeogrāfs no visām trim Baltijas valstīm sabrauca te noskaidrot labāko! 6 igauņi, 6 lietuvieši un 9 latvieši 3 dienas mitinājās Valmierā un iepazinās ne vien ar žūrijas sagatavotajiem uzdevumiem, bet arī pašu pilsētu un Gaujas nacionālo parku.

Dalībniekus sagaidīja 4 apjomīgi uzdevumi:

Pirmajā uzdevumā bija jāplāno populārā Valmieras pastaigu parka (pazīstams kā memoriāls) reģenerācija. Apsekojot teritoriju, intervējot vietējos un veidojot SVID analīzi, dalībnieki atrada virkni interesantu ideju kā šo parku pilnveidot un padarīt pievilcīgāku kā vietējiem tā viesiem!

Ceturtais uzdevums jau bija kā atpūta pēc iepriekšējiem trim - 40 jautājumu bilžu tests ar atbilžu variantiem! Jautājumi gan par Baltiju, gan tālām eksotiskām zemēm.

Apkopojot rezultātus, noskaidrojās, ka spēcīgākie Baltijas ģeogrāfi mīt mūsu ziemeļu kaimiņu zemē. Uzvaru izcīnīja Taniel Paju, bet otro labāko rezultātu uzrādīja Uku-Kaspar Uustalu. Otrās vietas diploms arī mūsējam - Tomasam Andersonam no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas.

Starp trešās vietas diplomu ieguvējiem vēl divi mūsējie - Miķelis Dāvids Rikveilis (Madonas Valsts ģimn.) un Morics Roberts Mūrnieks (Ziemeļvalstu ģimn.). Šādus diplomus saņēma arī igaunis Teet Saar un lietuvieši Ignas Kriaučiūnas un Justas Zubaushas. Attēlā labāko astotnieks. Turpat aiz labākajiem mūsu Ketija Nadežņikova (Rīgas Natālijas Draudziņas vsk.).

Olimpiādē piedalījās arī Baltijas valstu jaunie talanti. Latvijas sastāvā tie bija Krišjānis Kucins (Madonas Valsts ģimn.), Rodijs Ronis (Nīcas vsk.) un Rihards Borskis (Jēkabpils 3.vsk.), kā arī mājinieces Krista Annija Samcova un Kristīne Pēča (abas Valmieras Valsts ģimnāzija).

VJĢS žūrija, kas šajā reizē pildīja arī Baltijas olimpiādes žūrijas lomu, saka lielu paldies par palīdzību olimpiādes noorganizēšanā un atbalstīšanā Valmieras Valsts ģimnāzijai un tās direktoram Jānim Zemļickim, Valmieras pilsētas pašvaldībai un Valmieras Tūrisma informācijas centram, ēdināšanas uzņēmumam SIA "Kantīne B" un uzņēmumam "Vizūra"! Kopā Valmiera var!

Visiem 12 šīs olimpiādes dalībniekiem, kas augustā piedalīsies Pasaules ģeogrāfijas olimpiādē Krakovā, novēlam izturību gatavošanās posmā un veiksmi pašās sacensībās, bet pārējiem Baltijas olimpiādes dalībniekiem vēlam izmantot gūtās zināšanas un pieredzi, progresējot un sasniedzot arvien jaunas virsotnes!