Artūrs Putniņš no VJĢS uzvarām līdz doktorantam Norvēģijas Dabas zinātņu universitātē

Post date: Jun 15, 2015 9:0:31 AM

Noteikti, ka spilgtākais un emocijām bagātākais notikums bija 2004./05. gada brīvdaba Sedā, kad Madonas Valsts ģimnāzija pirmo reizi izcīnīja VJĢS skolu kausu. Tā bija neaprakstāma sajūta būt vienam no komandas un pirmo reizi ielikt VVĢ. Taču noteikti lielākais personīgais panākums bija uzvara 2006./07. gada kopvērtējumā, un izcīnītā budžeta vieta LU ĢZZF! Atceros, ka visa tā manas 12. klases sezona bija visai saspringta! Būtībā jau sākot ar 10. klašu grupu mums bija visai nopietna cīņa par uzvarām kā pašu madoniešu (manis, Jāņa Zepa un Zanes Gailītes) tā arī pārējo (Indriķa Leiša, Kaspara Cēbera un Alvja Bētaka) starpā. Jautāsi - lielākais prieks par kādu balvu?! Ceļojums 2 personām uz Igauniju no Impro! Šķiet, ka tas bija vai nu kādā brīvdabā vai sezonas kopvērtējumā, to es vairs nepateikšu!

Vai atceries savus lielākos panākumus?

Gatis: Kā sāki un kāpēc turpināji piedalīties VJĢS?Artūrs: Savas gaitas VJĢSā sāku, šķiet, 2001.gadā. Liels nopelns tai visā bija ģeogrāfijas skolotājai Laimdotai Jansonei, kura uzaicināja izmēģināt spēkus šajā erudīcijas konkursā manu māsu, savukārt, tieši viņa paaicināja mani braukt līdzi viņai un pārējiem. Sākumā jau neko daudz no tā visa nesapratu, bet tā kārtu pa kārtai nāca arī sapratne par to, kas tā jauno ģeogrāfu skola tāda ir par zvēru. Vēlākie notikumi - vietas un uzvaras jau nāca kaut kā dabīgi un pašsaprotami.

Jāsaka, ka no nodarbībām visvairāk atmiņā ir palikusi tieši VJĢS un JĢS veterānu novēlotā ierašanās pasākuma norises vietā. Proti, brīdī, kad Tu tāds mazs sīcis sēdi un cīnies ar sarūpēto uzdevumu, paveras zāles durvis un telpā ienāk tie lielie, vecie un gudrie - studenti. Tiem plecos lielas mugursomas, mugurā visādi Ģeogrāfu mafijas vai ģeoralliju T-krekli dažādās krāsās, un rokā jau uzreiz sarkanas krāsas pildspalva pilnā gatavībā ielikt '-2'!

Kas no daudzajām nodarbībām vēlāk ir noderējis dzīvē?

To, kas no tā visa ir noderējis, tā ātrumā grūti pateikt, taču vienu zinu droši - izejot cauri jauno ģeogrāfu skolai vēlāk, studijās ir vieglāk. Sak' kaut ko jau no to augstskolu zināšanu pamatiem kādā ģeogrāfu skolas kārtā būsi saklausījis vai redzējis.

Ar ko šobrīd nodarbojies?

Šobrīd jau veselu gadu pilnveidoju savas augstskolā iegūtās zināšanas ģeomorfoloģijā, un izstrādāju savu doktorantūras darbu Norvēģijā - oficiāli esmu doktorants Norvēģijas Dabas zinātņu universitātē. Brīvajā laikā nedaudz paklīstu apkārt pa pasauli.

Pēdējās ziņas par tevi nāca no Svalbāras. Kas jauns aiz polārā loka?

Svalbārā apmeklēju PhD kursu Glacioloģijā. Svalbāra ir neizmirstama pieredze! Eksotiska daba - arktisks aukstums, ziemeļblāzmas un citas lietas! Tai pat laikā nekādas atlaišanās vai atpūtas, jo diezgan daudz un nopietni jāmācās par ledājiem. Šobrīd esmu jau atpakaļ Oslo pievārtē, bet braukšu uz Svalbāru vēlreiz jūlijā!

Novēlam Artūram izbaudīt laiku Svalbārā un izturību doktorantūrā! Kā redzams, īstus ģeogrāfus pat ar tik skarba vide nenobiedēs!

Kas visvairāk palicis atmiņā no nodarbībām?