Ar sarežģītajiem vēstures jautājumiem vislabāk galā tiek Eduards Zigfrīds Aveniņš!

Post date: Nov 08, 2015 11:35:3 AM

Nodarbības absolūtajā vērtējumā negaidīti pārliecinoši labākais izrādījās pamatskolnieks Eduards Zigfrīds Aveniņš, kuram kaut cik vērā ņemamu konkurenci spēja sastādīt vien 12.klases skolnieks Māris Bazulis. Iespaidīgs sniegums Eduardam ļāvis pārņemt vadību arī VJĢS sezonas absolūtajā kopvērtējumā!

Skolu kopvērtējumā pirmā vadības maiņa - Madonas Valsts ģimnāzija apsteigusi Valmieras Valsts ģimnāzistus. Kā ierasts, abas pārliecinoši atrāvušās no tuvākajiem sekotājiem, kas pēc otrās nodarbības ir Smiltenes Centra vidusskolas komanda.

Nākošā tikšanās reize ir pati atbildīgākā - Vidzemes Atklātā olimpiāde. Uzvarētājiem tiks Vidzemes čempionu gods, slava un trim arī biļetes uz Valsts olimpiādi aprīlī! Uz tikšanos!

Vecāko klašu grupā pārliecinoša uzvara Mārim Bazulim (MVĢ). Otrā vieta šoreiz Kristīnei Pēčai (VVĢ), bet trešā vieta Oskaram Vanagam no DACVĢ.

Jau pēc otrās nodarbības 11.klašu grupa ir kļuvusi par vienīgo, kurā šīs sezonas abās nodarbībās uzvarējis viens dalībnieks. To paveikusi Rebeka Birziņa (MVĢ), apsteidzot Reini Beitiku (Lizuma vsk.) un Elzu Pilsnenieci (GNVĢ).

10.klašu grupā par neveiksmi pirmajā nodarbībā revanšējās Krišjānis Kucins (MVĢ), par nieka tiesu apsteidzot Emīlu Ralfu Zagorski (VVĢ). Turpat arī trešās vietas ieguvējs Reinis Cīrulis (MVĢ).

8./9. klašu grupā fantastisks vēsture jautājumos bija Eduards Zigfrīds Aveniņš (MVĢ), uzrādot labākos rezultātus pilnīgi visos uzdevumos! Cīņa par labāko trijnieku izvērtās ļoti līdzvērtīga, galu galā otro un trešo vietu ieņemot Barkavas pamatskolniekiem Artūram Barazinskim un Dāvim Kolnam.

6./7.klašu grupā ir atļauts startēt arī jaunākiem dalībniekiem, starp kuriem arī 4.klases skolnieks Herberts Vilhelms Fimbauers (V5V), kuram vēsture jautājumi padevās tik labi, ka izcīnīta pirmā uzvara VJĢS karjerā un iegūta 11.vieta (!!!) starp visiem 64 dalībniekiem! Otro vietu ieguva Roberts Birnis (VVĢ), bet trešās vietas diploms aizceļoja uz Lubānas vidusskolu kopā ar Kristu Žvagiņu.

Novembrī VJĢS aicināja uz sen nebijušas tēmas nodarbību - vēsturiskā ģeogrāfija jeb ģeogrāfijas vēsture. Jautājumi šoreiz sanāca negaidīti grūti un pēc dalībnieku iegūtā punktu skaita droši var apgalvot, ka šī bija viena no sarežģītākajām nodarbībām pēdējo 10 gadu laikā!Dalībniekiem nācās cīnīties gan ar vietējās vēstures jautājumiem, piemēram, par Livonijas laiku, gan ar āķīgiem jautājumiem par seniem ieročiem un kariem, kā arī risināt problēmas, turklāt svešvalodā!