Ar Kārļa Boša un Valmieras Valsts ģimnāzijas uzvarām noslēdzas VJĢS 20.sezona!

Post date: Apr 16, 2018 12:6:59 PM

Arī 8./9. klašu grupā šosezon uzvarēja stabilāko rezultātu īpašnieks - Mārtiņš Mārcis Pružinskis (Valmieras Valsts ģ.), kuram gan sezonas pēdējā nodarbībā otrā vieta. Par nodarbības uzvarētāju kļuva Mārtiņš Dvēselītis (Kusas psk.), sezonas griezumā apsteidzot Danielu Dadzīti (Cēsu 2.psk.), kurš 20.gs. jautājumos ieguva trešo vietu.

10.klašu grupā vairs tik komfortabli nejūtas sezonu lieliski uzsākušais Kārlis Bošs (Gulbenes novada Valsts ģ.), kuram otrajā semestrī konkurenti jau spējīgi rādīt zobus. 20.gadsimta jautājumos Kārlim tomēr izdevās uzvarēt, finiša spurtā apsteidzot Andreju Ķīli (Cēsu Valsts ģ.). Kaspars Pakulis (Smiltenes vsk.) šajā nodarbībā ierindojās trešajā vietā. Sezonas kopvērtējumā pārliecinoši pirmais Kārlis, kuram seko Andrejs un Agris Ratniks (Cēsu Valsts ģ.).

Sezonu ar pirmo panākumu 11.klašu grupā noslēdza Diāna Paula Upmale (Cēsu Valsts ģ.), apsteidzot pārliecinoši sezonu uzvarējušo Emīlu Lapiņu no Smiltenes vidusskolas, kā arī Jāni Valdi Šakielu (Madonas Valsts ģ.). Sezonas griezumā Diānai izdevās pacelties uz otro pozīciju, atbīdot Eduardu Zigfrīdu Aveniņu (Madonas Valsts ģ.) uz trešo.

12.klašu grupā šosezon nebija dalībnieka, kurš apmeklētu visas nodarbības. Noslēdzošajā ieradās pieci dalībnieki, uzvaru izcīnot VJĢS veterānam Krišjānim Kucinam (Madonas Valsts ģ.). Otro vietu šoreiz ieguva Pauls Pūliņš no Priekuļu vidusskolas, bet trešo vietu Pēteris Štāls (Valmieras Valsts ģ.). Sezonas kopvērtējumā labākā punktu summa Krišjānim, apsteidzot Pēteri un Pētera komandas biedru Emīlu Ralfu Zagorski.

Nodarbības absolūtā uzvarētāja diploms izšķīrās 10.klašu grupas līderu duelī, Kārlim Bošam pieveicot Andreju Ķīli. Trešā labākā punktu summa 20.gadsimta tēmā šoreiz Mārtiņam Dvēselītim. Sezonas absolūtajā vērtējumā pārsteigumi nenotika un Kārlim izdevās atkārtot pērnās sezonas panākumu. Krišjānis Kucins un Andrejs Ķīlis bija attiecīgi otrais un trešais šīs sezonas absolūtajā ieskaitē.

6./7. klašu grupā pārliecinoša uzvara gan 20.gadsimta nodarbībā, gan visā VJĢS sezonā kopumā Artūram Supem no Cēsu 1.pamatskolas. Artūrs pierādījis, ka arī 6.klases skolēns spēj līdzvērtīgi cīnīties pat ar vidusskolēniem, arī šajā reizē uzrādot augstvērtīgākos rezultātus divos no sešiem uzdevumiem! Visu sezonu ļoti spraiga cīņa norisinājās par abiem pārējiem šīs klašu grupas diplomiem, pēdējā nodarbībā otro vietu iegūstot Herbertam Vilhelmam Fimbaueram (Valmieras 5.vsk.), bet visas sezonas otro vietu šīs nodarbības trešā labākā rezultāta īpašniekam Robertam Bleikšam (Smiltenes vsk.)!

Jubilejas 20.sezonu VJĢS uzsāka jau septembrī, aizvadot nodarbību par Pierīgas reģionu. 7 nodarbību maratonā noskaidrojām labākos arī Latīņamerikas, bioģeogrāfijas un 20.gadsimta vēstures tēmās, kā arī apbalvojām šī mācību gada labākos gan individuāli, gan skolu komandu ieskaitē! 14.aprīlī diplomus saņēma visa mācību gada izcilnieki, kā arī pie pateicībām tika aktīvākie VJĢS nodarbību apmeklētāji!

Iepriekš VJĢS nodarbībās jau esam vairākkārt ielūkojušies vēstures mācību grāmatās, pāris reizes nodarbību tēmas bijušas par kādu specifisku laika posmu, piemēram, viduslaikiem vai 21.gadsimta jau aizvadītajiem un vēl paredzamajiem notikumiem. Pirmo reizi atsevišķi skatīta 20.gadsimta notikumu tēma. Lielais vairums pasaules valstu 20.gadsimtā ieguva, atguva vai zaudēja savas neatkarības, milzīgas globālas un ekonomiskas pārmaiņas piedzīvoja mūsu vecāki, vecvecāki, tehnoloģiju attīstība norisinājās ne vairs pa gadiem, bet pat pa mēnešiem un dienām.

Pēdējā nodarbībā augstvērtīgāko punktu summu savāca Madonas Valsts ģimnāzisti, tomēr ar to bija par maz, lai panāktu lielisku sezonu aizvadošos Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēnus, kas pēc 5 gadu pārtraukuma VJĢS ceļojošo kausu atgriezuši Valmierā! Sacensībā par trešo spēcīgāko Vidzemes skolu, Smiltenes vidusskolai izdevās pārspēt Cēsu Valsts ģimnāziju!

Šī VJĢS sezona ir noslēgusies, bet nākamā sāksies pēc eksāmeniem un vasaras brīvlaika. Lai visiem izdodas viss iecerētais, lai vasara paskrien vēja spārniem un varam ķerties pie VJĢS 21.mācību gada!