Ar Eiropu tiešsaistē uzsākam jauno sezonu!

Post date: Nov 08, 2020 3:26:53 PM

7.novembrī norisinājās pirmā VJĢS nodarbība šajā mācību gadā, kad jaunajos infektoloģiskajos apstākļos dalībnieki tikās tiešsaistes apstākļos. Nodarbība vienlaicīgi norisinājās arī Latgales un Kurzemes ģeogrāfu skolās.

Žūrijas uzdevums bija sagatavot jautājumus, kuru atbildes nebūtu ātri google atrodamas, tāpat arī attēlus žūrija piekrāsoja ar ūdenszīmēm un pat grieza kājām gaisā, ierobežojot meklētājprogrammu iespējas palīdzēt. Lai gan vairums jautājumu tika piedāvāti ar atbilžu variantiem, tie bieži prasīja dziļāku izpratni par vienkāršu faktu pārbaudi.

Žūrija atvainojas par tehniskajām problēmām, kas pavadīja tiešsaistes nodarbību! Ceram, ka iegūtās atziņas turpmāk ļaus šādas nodarbības rīkot mobilāk un veiksmīgāk!

6./7.klašu grupā sezonu uzsāka vien divi dalībnieki, tomēr tie abi startēja ļoti līdzvērtīgi! 7 uzdevumu noslēgumā Arta Supe (Cēsu Valsts ģimnāzija) apsteidza Jāni Elksnīti (Madonas Valsts ģimnāzija) par trīs punktiem!

8./9.klašu grupā līderos atkal abi Artūri, kas jau pērn nereti sacentās par uzvaru ne vien šajā vecumā, bet arī absolūtajā vērtējumā. Artūrs Supe (Cēsu 1.pamatskola) sakrāja lielāko punktu summu, bet otrais labākais rezultāts Artūram Strakšam (Siguldas Valsts ģimnāzija). Uzreiz trīs dalībnieki sakrāja trešo labāko punktu summu, kā rezultātā diplomi ceļos gan Jasmīnai Pakalnei un Jānim Ošiņam (abi Smiltenes vidusskola), gan Kristapam Vilkam (Barkavas pamatskola).

Vidusskolas klašu grupā labākais rezultāts Dāvim Paliekam (Madonas Valsts ģimnāzija), kas par nieka punktu apsteidza Sandi Ozoliņu (Ogres 1.vidusskola). Turpat aiz abiem arī Roberts Bleikšs (Valmieras Valsts ģimnāzija).

Dienas labākos rezultātus sasniedza abi Artūri, kuriem sekoja Dāvis. Jāpiebilst, ka Artūrs Supe kļuva par dalīti labākā rezultāta īpašnieku visu Latvijas reģionu JĢS kopvērtējumā!

VJĢS dalībnieki tiek aicināti piedalīties 21.novembra E.Birznieka JĢS nodarbībā par tēmu Latvijas ģeogrāfija. Savukārt, VJĢS ieskaitē nākamā nodarbība paredzēta decembrī, kad tiešsaistē skatīsim kultūras ģeogrāfiju un dažādas pasaules tradīcijas.