Aizvadīta pirmā pamatskolēnu brīvdaba!

Post date: Apr 27, 2016 1:15:26 PM

Ikviens VJĢS absolvents atzīst, ka brīvdabas bijušās vislielākās grūtības sagādājošās nodarbības. Cīņa ar dabas varenību, neticami savdabīgiem žūrijistu jautājumiem un iešana ar kājām kā tāda - tik daudz neikdienišķa, tik daudz mežonības!

Pirmo reizi Latvijas JĢS vēsturē aizvadīta arī pirmā pamatskolēniem domātā brīvdabas nodarbība. Lai gan laika prognoze neko labu nesolīja (un šoreiz pat neticamā kārtā daļēji piepildījās), 25 dalībnieki bija gatavi doties ceļā 25.aprīļa rītā! Pildot tradicionālās brīvdabas kārtas, kā arī pa kādai mazāk tradicionālai, dalībnieki paviesojās Valmierā populārās vietās - Stāvajos krastos, Daliņa stadionā, Daliņa pludmalē, Burkānciema veikalā Tops un citviet.

Pieveicot vairāku kilometru distanci, kā arī visus sanākušos dalībniekus, pie savas pirmās uzvaras 8./9.klašu grupā un arī absolūtajā vērtējumā tika Elīza Marta Stangaine (CVĢ), kurai lieti noderēja pat mūzikas skolā apgūtā viela! Otrajā vietā šajā klašu grupā Kārlis Bošs (GNVĢ), bet trešā vieta Jēkabam Putniņam (M1V). Jāteic, ka visas sezonas laikā šī grupa izcēlās, jo bija vienīgā, kurā abu vadošo komandu VVĢ un MVĢ dalībnieki bieži pat neiekļuva apbalvoto skaitā! Kopvērtējumā pārliecinoša uzvara Kārlim, kuram tuvākais sekotājs šosezon izrādījās Kristiāns Potašovs (CVĢ), bet trešo vietu sezonā ieņēma Eduards Zigfrīds Aveniņš (MVĢ).

Jaunāko klašu grupā trešo uzvaru sezonā svinēja Roberts Birnis (VVĢ), apsteidzot komandas biedru Ralfu Matīsu Balodi (VVĢ) un šīs sezonas lielāko konkurentu Dāvi Palieku (MVĢ). Līdz ar to Robertam izdevās uzvarēt arī sezonas kopvērtējumā, Dāvi atstājot 2.vietā, bet trešo vietu ieņēma vēl viens Dāvis - Sīka no VVĢ!

VJĢS kalendārā vēl atlikusi pēdējā nodarbība - vidusskolēnu Sv.Brīvdaba. Sezonas absolūtajā kopvērtējumā vadībā izvirzījies jauniņais Kārlis Bošs, bet vai vidusskolēniem viņu izdosies apsteigt?