21.gadsimtā vislabāk iejuties Pēteris Štāls!

Post date: Feb 20, 2016 3:23:9 PM

Pirmo reizi VJĢS 18 gadu vēsturē nodarbības tēma bijusi tik futūristiska - 21.gadsimts. Futūristiska, jo puse jautājumu ir par notikumiem un procesiem, kuri vēl pat nav notikuši! Žūrija ieskatījās tuvāko gadu aktualitātēs, prognozēs par notikumiem pat 2095.gadā un, protams, neaizmirsa arī šajā gadsimtā jau aizvadīto gadu aktualitātes.

6./7.klašu grupā pārliecinošs panākums Dāvim Paliekam (MVĢ), kurš ir lietas kursā par notikumiem tuvākajās dekādēs. Ļoti spraiga cīņa izvērtās par otro vietu, to iegūstot Dāvim Sīkam (VVĢ), aiz kura viņa komandas biedrs Roberts Birnis (VVĢ), bet turpat aiz labāko trijotnes arī Herberts Vilhelms Fimbauers (V5V) un Jānis Kubuliņš (SCV). Kopvērtējumā Madonas Dāvis Roberts dala pirmo vietu, bet tālu nav iepalicis arī Valmieras Dāvis, kas pagaidām trešais.

Tikpat pārliecinoši kā Dāvis Palieks, arī Kārlis Bošs (GNVĢ) uzvarēja 8./9.klašu grupā. Otrais 21.gs. ģeogrāfijā Eduards Zigfrīds Aveniņš (MVĢ), bet trešais Kristiāns Potašovs (CVĢ). Kārlim izdevies atgūt līderpozīcijas, bet aiz viņa arī lielākie konkurenti Kristiāns un Eduards.

10.klašu grupā šoreiz visaugstvērtīgākie rezultāti viss trijnieks iekļuva staro nodarbības 4 labākajiem rezultātiem. Pirmā uzvara šosezon Pēterim Štālam (VVĢ), bet par nieka punktu otro vietu izrāva Emīls Ralfs Zagorskis (VVĢ), apsteidzot Krišjāni Kucinu (MVĢ). Sarucis Krišjāņa pārsvars kopvērtējumā pār abiem ģimnāzistiem.

11.klašu grupā sezonas līderei Rebekai Birziņai (MVĢ) kārtējais panākums, kamēr otrā šoreiz Vidzemes čempione Laura Drunka (MVĢ), bet trešā vieta Reinim Beitikam (Lizuma vsk.). Divas nodarbības pirms sezonas beigām Rebeka jau pārliecinoši tuvojas uzvarai sezonas kopvērtējumā, kamēr Laura ir nostiprinājusies 2.vietā, bet trešās vietas liktenis vēl ne tuvu nav izšķirts.

Veterānu grupā dalībnieku šoreiz maz (5), toties rezultāti blīvi. Uzvara Oskaram Vanagam (DACVĢ), kamēr otro vietu tā arī nesadalīja Indriķis Andris Birznieks (VVĢ) un Māris Bazulis (MVĢ). Oskaram izdevies saasināt cīņu par uzvaru kopvērtējumā, šobrīd no līdera Māra viņš atpaliek tikai 1,5 punktus. Trešajā vietā nostabilizējusies Alise Amura.

Nodarbības absolūtajā vērtējumā lieliski 10-ie, kuriem šoreiz līdzi spēja turēt vien 8.klases skolnieks Kārlis Bošs. Uzvarētāja godā šoreiz Pēteris Štāls, līdz ar to katrā šīs sezonas nodarbībā mums ir bijis cits absolūtā rezultāta uzrādītājs! Sezonas absolūtais kopvērtējums ir raibs un blīvs, acīmredzot, šīs sezonas labāko noteiksim fotofinišā!

21.gadsimtu uz brīdi lika piemirst karšu cīņas, kuru tēma šoreiz Centrālāzija. Skolēniem nācās orientēties stānās - reģionā, par kuru tik maz tiek runāts. Pusfinālos sacentās pamatskolēni Dāvis Palieks un Kārlis Bošs, kā arī 10-ie Pēteris Štāls un Emīls Ralfs Zagorskis. Finālā pret Pēteri negaidīti iekļuva pašas jaunākas grupas dalībnieks Dāvis, kuram gan vēl lielāku brīnumu paveikt pagaidām nebija pa spēkam. Pēteris līdz ar to izcīnīja uzvaru gan nodarbībā, gan arī karšu cīņās, 20.februāri aizvadot lieliskā noskaņojumā!

Skolu kopvērtējumā Madonas Valsts ģimnāzija turpina attālināties no Valmieras Valsts ģimnāzijas, bet trešo vietu kāro vēl vairākas skolas.

Martā dosimies uz Gulbeni, kur aizvadīsim izbraukuma nodarbību!

Uz tikšanos!