Ķīlis, Supe un Fimbauers izveido spēcīgāko brigādi

Post date: Mar 03, 2020 9:19:37 PM

Ikgadējie VJĢS komandu mači šogad norisinājās īpašā datumā - 29.februārī. Valmieras Valsts ģimnāzijā pulcējās 24 Vidzemes komandas, lai noskaidrotu šīs sezonas spēcīgāko. Starp favorītiem kā vienmēr bija minamas visu lielo skolu vadošās komandas, tomēr nedaudz negaidīti neieradās pērnās sezonas čempioni no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas. Ar žūrijas apstiprinājumu neparastu komandu izveidoja Andrejs Ķīlis un Artūrs Supe, savā komandā aicinot vienīgo Valmieras 5.vidusskolas aktīvo dalībnieku Herbertu Vilhelmu Fimbaueru.

Žūrija dalībniekiem piedāvāja tradicionālo kartes izpētes uzdevumu, šoreiz galdā liekot Viļņas plānu. Līdzīgi kā pērn, arī šogad komandas pašas iesūtīja sev tīkamās tēmas no žūrijas piedāvātā klāsta. Jaunums bija multimediju uzdevums programmā QuizXpress, kurā komandas cīnījās ar mežonīgi dažādiem un bieži no ģeogrāfijas attāliem jautājumiem.

Uzdevumus summējot, izrādījās, ka neparastā Ķīļa, Supes un Fimbauera kombinācija nesusi lielāko punktu ražu, šim trio izcīnot negaidītu uzvaru 2020. Komandu mačos! Arī otrajā vietā finišēja trio, četru atļauto dalībnieku vietā - Dāvis Sīka, Roberts Birnis un Rūdolfs Libors no Valmieras Valsts ģimnāzijas ar komandu ŽAB "Liesma". Trešajā vietā ierindojās komanda "Vīri" no Madonas Valsts ģimnāzijas, kuru sastāvā Ralfs Bormanis, Dāvis Romulis, Dāvis Palieks un Edvards Jermacāns. Aiz labāko trio komandas no Smiltenes vidusskolas (Santa Vintere, Kaspars Pakulis, Kristaps Kažuro, Jānis Bikiņš), Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas (Rolands Brēža, Ģirts Brēža, Emīls Krasts, Dāvis Krasts) un E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas (Ance Strakša, Raivis Steberis, Rūdolfs Brahmanis).

Nākamie Komandu mači gaidāmi 2021.gada ziemā, bet šo mācību gadu VJĢS gatavojas noslēgt jau pavisam drīz - 28.martā, kad individuāli tiksimies ar jautājumiem par kultūru.

Uz tikšanos!