Ģeogrāfiem medaļu spīdums Honkongā!

Post date: Aug 20, 2019 1:54:2 PM

Galu galā pēc ražīgas nedēļas noskaidrojām, ka Latvijai pēdējo gadu laikā jau ceturtā zelta medaļa, kuru ļoti blīvā rezultātu tabulā izcīnīja Rūdolfs Golubovs, esot izcils tieši lauka darbos (2.vieta absolūtajā ieskaitē). Abi vidzemnieki olimpiādi noslēdza sudraba pozīcijās, kamēr Kristai izdevās aizsniegties līdz bronzas cēlmetālam (patiesībā, ķīniešu cēlmetāla imitācijai)! Atgādināsim, ka iepriekšējo zelta medaļu no iGeo pārveda madonietis Miķelis Rikveilis.

Kā ik gadu, arī šajā vasarā Latvijas ģeogrāfu izlase devās uz pasaules ģeogrāfijas olimpiādi iGeo, kuru šogad uzņēma nemieru pārņemtā Honkonga. Pēc ilgāka pārtraukuma izlases rindās pat divi VJĢS dalībnieki - Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas skolēns Kārlis Bošs un Cēsu Valsts ģimnāzijas pārstāvis Andrejs Ķīlis. Izlases rindās arī aktuālais VJĢS Vidzemes Atklātās olimpiādes čempions Rūdolfs Golubovs (Ziemeļvalstu ģimnāzija), kā arī pārsteiguma autore Valsts ģeogrāfijas olimpiādē - bioloģe Krista Mehaņikova (Priekules vidusskola).

Neskatoties uz nemieriem Honkongas ielās, olimpiāde aizritēja salīdzinoši mierīgi, nemieru dēļ atcelta tika vien ekskursija uz pilsētu, kas, saprotams, olimpiādes ieskaiti nemainīja. Taifūns, kas plosījās pirmās divas olimpiādes dienas, organizatoriem lika pārcelt lauka darbus uz mierīgāku dienu, tomēr arī tie norisinājās pilnā apjomā.

Izlašu vērtējumā pirmajā trio Indonēzija, ASV un Lielbritānija, kam sekoja Rumānija un Baltijas iGeo partnere Polija. Sestā ailīte ir visu laiku augstākā, ko Latvijai izdevies iegūt prestižajās sacensībās, apsteidzot gan mājiniekus Honkongu, gan kaimiņus lietuviešus un krievus.

Izlasi dalībai iGeo sagatavoja E.Birznieka JĢS un VJĢS žūrijas komanda, īpaši izceļot Moricu Robertu Mūrnieku, Armandu Rudušu, kā arī izlases vadītājus Uldi Kleperu un Gati Kampernovu.

Nākamā gada iGeo norisināsies Turcijā, trim no četriem šīs izlases dalībniekiem (izņemot Rūdolfu) saglabājot iespējas startēt arī tajā. Cerēsim, ka vidzemnieki arī turpmāk būs pārstāvēti izlasē un mājās vedīs medaļas! Savukārt drīz tiks izsludināts VJĢS kalendārs 2019./20. m.g. sezonai, šobrīd dalībniekiem jau izziņojot gaidāmās nodarbību tēmas (skat. lapā pa kreisi).