Āfrikas tumšos noslēpumus vislabāk atklāj Kristers Zīvers!

Post date: Mar 11, 2013 1:38:30 PM

Pēdējo reizi, kad VJĢS viesojās Smiltenē, līdz šī gada martam atminējās vien bārdainākie žūrijas pārstāvji. Atgriešanās Smiltenē 9.martā izvērtās patīkami - saulains laiks un kupls dalībnieku pulks. Ar jautājumiem gan žūrija šoreiz nežēloja - tika prasīts daudz faktu un vēsturisku notikumu, kas ne visiem radošākajiem problēmu risinātājiem šoreiz bija pa prātam. Tomēr, neskatoties uz jautājumu sarežģītību, katrā klašu grupā uzvarētāji uzrādīja augstvērtīgus rezultātus!

Februāra karšu cīņās jautājumos par Āfriku lielisku sniegumu parādīja Krišjānis Kucins (MVĢ). Varēja jau nojaust, ka Āfrikai veltītajā nodarbībā viņš jutīsies kā lasis Salacā, un tā arī bija - pārliecinoša uzvara pamatskolas klašu grupā! Krišjānis teju noķēris Māri Bazuli sezonas kopvērtējumā, kas nozīmē, ka aprīlī cīņa par uzvaru sezonā būs neticami spraiga. Atgādināsim, ka pamatskolēniem sezona beidzas jau nākošajā tikšanās reizē - brīvdabā sacenšas vidusskolēni.

Kopvērtējuma līderis Māris Bazulis (MVĢ) Āfrikas nodarbībā stabilā otrajā vietā, bet trešo vietu un pirmo diplomu ieguva Justīne Čama (Palsmanes psk.).

10.klašu grupā kārtējā uzvara Miķelim Dāvidam Rikveilim (MVĢ). Šosezon interesanta cīņa vērojama par atlikušajiem 2 diplomiem. Šoreiz Āfrikas tēma parocīga izrādījās Mārtiņam Indzerim (G1V), bet trešā - Linda Āboliņa (SĢ), kas sarūpēja diplomu arī mājiniekiem.

11.klašu grupā jau atkal izpalika līderu dueta spēkošanās, jo Smiltenē bija ieradies vien Kristers Zīvers (VVĢ). Kā jau to varēja prognozēt, viegla Kristera uzvara Āfrikas jautājumu plašumos, bet sīva cīņa par otro vietu. To šoreiz ieguva Marija Ancēna (MVĢ), kas apsteidza Alekseju Jukumu (SCV). Dalībnieku kopvērtējumā divas nodarbības pirms sezonas beigām uzvarētājs jau zināms - līdzīgi kā 10.klašu grupā Miķelis, arī Kristers citiem 11ajiem vairs nav noķerams.

12.klašu grupā valmieriešu cīņā šoreiz uzvara Reinim Graviņam (VVĢ), kam panākums ļauj pieteikt pretenzijas uz panākumu arī sezonas kopvērtējumā. Pagaidām gan kopvērtējuma līderis Edgars Krastiņš (VVĢ) savu pozīciju saglabā - to viņam ļauj Āfrikas nodarbībā iegūtā trešā vieta. Jānis Zirnis (VPĢ), savukārt, pašam negribot izceļas citā statistikas rādītājā - iegūta otrā vieta ir jau trešajā nodarbībā šosezon.

Absolūtajā vērtējumā Āfrikas ģeogrāfijā gāja kā pa celmiem - tūrisma kārtas ranžēšanā labākie rezultāti Jānim Zirnim un Dāvim Vācietim, bet apskates vietu meklējumos nekļūdīgi Kristers un Reinis. Kristers labākais arī Āfrikas vēstures jautājumos, bet Reinis tiem sekojošajā testā. Āfrikas karogos pārliecinošs Jānis, kuram maksimālais rezultāts arī pirmajā kartes uzdevumā (līdzīgi kā Miķelim). Otrais kartes uzdevums parocīgāks ir Mārtiņam Indzerim, bet attēlos par mata tiesu labāks Reinis. Visbeidzot, zvēru skaņu atpazīšanā fantastisks rezultāts Kristeram (spēj atpazīt teju jebkuru kunkstošu vai vaidošu Āfrikas radību). Gala rezultāts - Āfrikas nodarbības absolūtais rezultāts Kristeram Zīveram, kuram izdodas atkārtot šosezon cilvēkģeogrāfijā iespēto!

Absolūtajā kopvērtējumā notikusi līderu maiņa - pateicoties marta panākumam, pirmajā vietā izvirzījies Kristers. Paredzams, ka atlikušajās divās nodarbībās tieši Kristers un Miķelis savā starpā arī noskaidros jauno absolūto čempionu.

Skolu kopvērtējumā Smiltenes nodarbība lielas korekcijas neieviesa - identiska punktu summa saglabā nieka 3,5 punktu handikapu Valmieras Valsts ģimnāzijai pret Madonas Valsts ģimnāziju.

Nākošā nodarbība - uzreiz pēc Lieldienām ViA! Sekojam līdzi informācijai par dreskodu!

Uz tikšanos!